Dodany: 2018-03-20 14:14:33
 

Wiek przedszkolny

W Polsce dzieci rozpoczynają wiek przedszkolny w trzecim roku swojego życia i trwa on aż do momentu pójścia dziecka do szkoły. Przedszkole Wawer ma na celu stworzenie możliwie najlepszych warunków do rozwoju dziecka adekwatnie do jego wieku.

Jednocześnie doświadczona kadra wychowawców ma możliwość obserwacji postępów poszczególnych dzieci i ich zachowania, aby w porę wykryć wszelkie odchylenia od normy i odpowiednio zareagować. Przedszkole Wawer jest miejscem, w którym najmłodsi mają okazję przebywać w grupie rówieśników. Uczą się wtedy zachowań społecznych, zaczynają dostrzegać i rozumieć potrzeby i odczucia innych. W rodzinach na ogół dziecko jest uprzywilejowaną osobą i traktuje się je w szczególny sposób.

W przedszkolu zostaje członkiem większej grupy. Warto zdecydować się na posłanie potomstwa do tej placówki, gdyż okres pobytu w niej doskonale przygotuje malucha do dalszych wyzwań, jakie czekają na niego w szkole. Placówki przedszkolne mają za zadanie przekazać dzieciom pewne normy etyczne, oraz odpowiedni zasób wiedzy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wiek przedszkolny
Nick: