Dodany: 2018-03-20 14:23:04
 

Kontakt z grupą równieśniczą

W życiu każdego dziecka okres przedszkolny jest bardzo ważny dla rozwoju. W tym czasie kształtują się umiejętności i postawy społeczne. Przedszkole Wawer zapewnia kontakt z większą grupą rówieśniczą.

Dziecko uczy się dostrzegać potrzeby i uczucia innych i rozwija empatię. Wychowawcy przedszkolni mają za zadanie zaszczepić dzieciom właściwe normy etyczne. Głównym celem edukacji przedszkolnej jest dobre przygotowanie maluchów do późniejszej nauki w szkole. Doświadczona kadra wychowawców w odpowiedni sposób wydobywa i rozwija naturalne predyspozycje poszczególnych podopiecznych. Czas spędzony w przedszkolu powinien służyć również zabawie z rówieśnikami. Dzięki różnego rodzaju grom prowadzonym przez wychowawców, dzieci mają okazję nauczyć się współpracy.

Bardzo często przedszkole Wawer zapewnia możliwość uczestniczenia dzieci w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych. W zależności od indywidualnych zainteresowań pociechy, rodzice mają możliwość zapisać ją na zajęcia muzyczne, taneczne, czy plastyczne.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kontakt z grupą równieśniczą
Nick: