Dodany: 2018-03-26 10:05:05
 

Opieka nad maluchem w domu

Obecnie rodzice rzadko mogą pozwolić sobie na samodzielną opiekę nad maluchem w domu. Po upływie urlopu macierzyńskiego kobiety zazwyczaj decydują się powrócić do pracy. Wiele osób korzysta z opieki dziadków, jednak nie każdy ma taką możliwość.

Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest żłobek Wawer. Posłaniu dziecka do tej instytucji często towarzyszy wiele obaw ze strony rodziców. Okazuje się jednak, że jest to bardzo dobra dla rozwoju malca decyzja. W żłobku dzieci łatwo integrują się z rówieśnikami, co poprawia ich umiejętności społeczne. Pracownicy żłobka zapewniają dzieciom nie tylko opiekę, ale także szereg rozwijających aktywności. Wspólne gry, zabawy, oraz tworzenie prac plastycznych doskonale wpłyną na rozwój malucha. Najlepiej, jeśli uda się znaleźć żłobek Wawer zlokalizowany blisko miejsca zamieszkania.

Czasami rodzice rozważają, czy lepsza dla ich dziecka będzie placówka prywatna, czy państwowa. Jeśli chodzi o poziom, nie ma między nimi dużych różnic. Żłobki prywatne z pewnością są lepiej wyposażone w zabawki, a dzieci przebywają w mniejszych grupach.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opieka nad maluchem w domu
Nick: