Dodany: 2018-03-26 10:09:29
 

Obawy ze strony rodziców

Decyzji o posłaniu dziecka do żłobka często towarzyszą liczne obawy ze strony rodziców. Szczególnie dotyczą one tego, jak poradzi sobie maluch w nowym, nieznanym dla siebie otoczeniu. Według psychologów i pedagogów, żłobek Wawer jest miejscem w którym dziecko uzyska nie tylko opiekę, ale także możliwość rozwoju.

Rodzice w domu często nie potrafią zapewnić dziecku tylu atrakcji i różnorodnych aktywności, co opiekunki w żłobku. Dzieci, które miały okazję uczęszczać do żłobka często wyprzedzają w rozwoju intelektualnym rówieśników, którzy pozostawali pod opieką mamy, czy babci w domu. Z pewnością żłobek Wawer umożliwia adaptację w grupie rówieśników i uczy zasad współżycia z innymi. W domu dziecko nie ma zbyt wielu okazji do zabaw w większej grupie.

Dzieci, które uczęszczały do żłobka znacznie łatwiej przystosują się do pobytu w przedszkolu. Są one bowiem przyzwyczajone do dłuższej nieobecności rodziców i znacznie łatwiej znoszą rozłąkę z nimi. Z pewnością na podjęcie decyzji o żłobku wpływ ma wiele indywidualnych aspektów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obawy ze strony rodziców
Nick: