Dodany: 2018-03-26 10:10:12
 

W domu czy do żłobka?

Rodzice często stają przed dylematem, czy posłać dziecko do żłobka, czy też pozostawić w domu. Czasami decyzja o żłobku podyktowana jest względem ekonomicznym. Wiele matek nie może sobie pozwolić na przerwę w pracy. Co na ten temat sądzą psycholodzy rozwoju? Zdania są bardzo podzielone.

Część specjalistów uważa, że dom jest miejscem gdzie dziecko czuje się najbezpieczniej i we wczesnym etapie rozwoju najlepiej, aby tam przebywało. Inni z kolei uważają, że żłobek Wawer może zapewnić dziecku znacznie lepszy rozwój intelektualny, oraz ciekawszy sposób spędzania czasu niż pobyt w domu. Wskazują oni na ważny aspekt kontaktu z rówieśnikami, który umożliwia lepszą aklimatyzację w grupie i uczy zasad współżycia z innymi.

Żłobek Wawer posiada odpowiednio wyszkolony personel, który z pewnością profesjonalnie będzie zajmował się opieką nad maluchami i zapewni im bezpieczeństwo. Wiadomo, że żłobek żłobkowi nierówny, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z opiniami o poszczególnych placówkach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu W domu czy do żłobka?
Nick: