Dodany: 2018-04-06 14:13:24
 

Dieta przedszkolaka

Niekiedy już małe dzieci wymagają specjalistycznej diety. Czasami jest to spowodowane chorobą, a innym razem życzeniem rodziców. Przedszkole prywatne na Mokotowie musi być na tyle elastyczne, aby dostosować się do wymagań wszystkich swoich podopiecznych.

W dzisiejszych czasach już nikogo nie dziwi kilkulatek, który razem z rodzicami jest na zbilansowanej diecie wegetariańskiej. Inne przypadki jak dzieci, które nie mogą jeść glutenu, albo mają alergie pokarmowe są równie ważne. Nawet przez przypadek nie może dojść do sytuacji, kiedy maluch uczulony na przykład na orzeszki otrzymuje zawierający je produkt. To mogłoby doprowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, więc personel przedszkole prywatne na Mokotowie musi pamiętać o takich wymaganiach żywieniowych swoich podopiecznych.

Rodzice także muszą zachowywać się odpowiedzialnie i na bieżąco uaktualniać listę ewentualnych obostrzeń związanych z żywieniem ich pociechy. Jeśli tego nie zrobią, to ewentualne pogorszenie stanu zdrowia dziecka będzie ich winą, a nie opiekunów z przedszkola. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dieta przedszkolaka
Nick: