Dodany: 2018-04-24 11:46:13
 

Dziecko nie może się zaklimatyzować?

Czy zmuszanie dziecka do chodzenia do przedszkola jest dobrym rozwiązaniem? Próbowaliście już z mężem wszystkich sposobów, aby zachęcić malucha do placówki, ale ciągle kończy się histerią, płaczem i powrotem do domu zaraz po rozpoczęciu zajęć?

Być może trzeba zmienić przedszkole. Czasami dzieci z powodu jednej, dla nas zupełnie błahej sytuacji, zrażają się do miejsca, albo rówieśników i z tego powodu nie chcą udawać się do danego miejsca. Szczególnie w publicznych placówkach ciężko jest o poświęcenie dziecku większej uwagi, więc można nie zauważyć pewnych sytuacji. Najlepiej spróbować czy w nowym miejscu dalej maluch będzie odczuwał niechęć. Dobrym rozwiązaniem może być prywatne przedszkole Sosnowiec. Tam dzieci spędzają czas w malutkich grupach i opiekun jest w stanie poświęcić każdemu maluchowi wystarczającą ilość atencji. Jeśli panika i histeria znikną, to znaczy, że podjęliście właściwą decyzję, co do zamiany wcześniejszego miejsca na prywatne przedszkole Sosnowiec.

Jednak jeśli dziecko nadal nie będzie chciało chodzić na zajęcia, to trzeba poważnie zastanowić się nad wizytą u psychologa dziecięcego, który być może znajdzie przyczynę problemu. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dziecko nie może się zaklimatyzować?
Nick: